Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pečivo z lístkového a odpalovaného těsta

13. 6. 2007

Trubičky

 

 I.  těsto

250 g másla

100 g hladké mouky

II.  těsto

200 g hladké mouky

3 žloutky

1 lžíce octa

3 lžíce smetany ke šlehání

4-5 lžic mléka

 

Z másla a mouky zpracujeme I. těsto – tukové

Zpracujeme II. těsto – vodánek, který musíme dokonale vypracovat (v hnětači půl hodiny; ručně 500x uhodit těstem o vál).

Z vodánku vyválíme plát o rozměrech 30 x 30 cm, z tukového těsta plát o něco menší a položíme ho na plát z vodánku.

Těsto přeložíme zleva a zprava k sobě tak, aby se spojily okraje vodánku a tukové těsto bylo uvnitř zcela uzavřeno. Vznikne pruh, jehož konce opět přeložíme směrem ke středu tak, aby se spolu dotýkaly. Takto připravené těsto zabalíme do mikrotenu a uložíme v chladničce.

Těsto 3x překládáme (po půlhodině) tak, jak je to popsáno v bodech 3 a 4.

 

Těsto rozkrojíme na 4 díly, z každého vyválíme obdélníkový plát a nakrájíme ho po délce na 10 pruhů širokých 2,5 – 3 cm.

Pruhy natočíme na namaštěné formy (začínáme od silnějšího konce), potřeme rozšlehaným vejcem a mírněji upečeme (asi 25 – 30 minut)

 

 

Rychlé trubičky

 

350 - 370 g mouky hladké

250 g másla

1 kelímek zakysané smetany

1 vejce

 

Mouku prosejeme na vál. Máslo nakrájíme do mouky na tenké plátky, přidáme smetanu              a vejce. Vypracujeme hladké těsto. Těsto rozdělíme na 4 díly, z každého vyválíme obdélníkový plát, ne příliš tenký. Vyválené těsto krájíme na proužky a natáčíme je na kovové trubičky potřené tukem. Povrch trubiček potřeme rozšlehaným vejcem a ve středně vyhřáté troubě upečeme dozlatova

 

 

Bílkový sníh na plnění trubiček

 

250 ml bílků

500 g cukru krupice.                        

Sníh ušleháme ve vroucí vodní lázni do husta nejlépe ručním šlehačem. Je hladký a pevný, drží tvar. Do trubiček se plní ještě mírně teplý.

 

 

Žloutkové věnečky

 

3 dl vody

80 g másla

70 g sádla

150 g mouky (smíchat hladkou a polohrubou)

5 vajec

na špičku nože prášku do pečiva

 

V kastrolu přivedeme k varu vodu, do níž jsme přidali máslo a sádlo. Za stálého míchání pomalu vsypáváme mouku.

Těsto stále mícháme a odpalujeme je tak dlouho, až je hladké a začne se z něj oddělovat tuk (trvá to nejméně 5 minut). Odstavíme a mícháme, až těsto prochladne; pak vmícháme jedno po druhém celá vejce

Na pomaštěný plech stříkáme řezanou trubičkou věnečky (můžeme si na pečicí papír natisknout mokrou sklenicí kroužky, aby byly stejně velké)

Věnečky vložíme do dobře vyhřáté trouby a až vyfouknou, teplotu ztlumíme. Během pečení do dvířek trouby přiskřípneme kousek pečicího papíru, aby mohla odcházet pára. Dvířka neotvíráme! Věnečky pečeme do růžova asi 20 minut

Vychladlé věnečky plníme základním máslovým krémem a jejich povrch pocukrujeme

 

 

Kávo-karamelové banánky

 

1/4 l vody
sůl
70 g másla (hery)
150 g polohrubé mouky
4 ks vejce

 

(Odpalované těsto připravíme podle předcházejícího návodu, také průběh pečení je stejný.)  Na plech nastříkáme velkou řezanou špičkou pruhy dlouhé asi 7 cm. Upečené tvary necháme vychladnout a prokrojíme je. Horní díl máčíme v kávové polevě a necháme ztuhnout. Pak na spodní díly nastříkáme karamelový krém a přiklopíme horním dílem.

 

Karamelový krém:

400 ml mléka

1 pudink s karamelovou příchutí

100 g cukru krupice

1 vanilkový cukr

1 máslo

 

Z mléka, pudinku a obou cukrů uvaříme kaši a necháme vychladnout. Máslo vymícháme šlehačem do pěny, po lžících přidáváme vychladlý pudink bez škraloupu.

 

Kávová poleva:

Rozmícháme 1 lžíci granulované nebo práškové instantní kávy se 2 lžícemi horké vody. Když se káva rozpustí, přidáme 175 g prosátého moučkového cukru a utřeme do hladka.

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář