Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dorty z pečených korpusů

18. 6. 2007

Korpusy piškotových dortů rozkrojíme a každý díl pomocí lžíce proléváme tekutinou připravenou v poměru 1 dl rumu, 1 dl vody, 1 lžíce moučkového cukru (dorty jsou pak chutnější a nejsou suché).

 

„Žufánkový“ dort

 

Základní piškotová hmota z 8 – 10 vajec

 

Do kulaté dortové formy 32 cm naléváme vždy doprostřed 1 naběračku světlé a 1 naběračku tmavé hmoty. Upečený korpus necháme vychladnout, prořízneme, promažeme krémem, složíme a necháme ztuhnout. Pak potřeme krémem i boky dortu a obsypeme nahrubo strouhanou čokoládou. Na řezu má dort úzké proužky do vlnovky. Poleva může být čokoládová tmavá nebo bílá, rumová, citronová…


Sachrův dort

 

Těsto:

150 g hladké mouky
150 g másla nebo margarínu
75 g moučkového cukru do těsta
75 g moučkového cukru do bílků
1 balíček vanilínového cukru 
150 g hořké čokolády
6 vajec (2 vejce + 4 žloutky + 4 bílky)
20 g kakaa
1 lžička prášku do pečiva 

 

Nádivka:

200 g meruňkové marmelády

 

Poleva:

100 g čokolády na vaření

50 g ztuženého tuku (rozpustit ve vodní lázni)

 

Hořkou čokoládu rozpustíme ve vodní lázni a necháme vychladnout.  Máslo vyšleháme ručním šlehačem a postupně vmícháme cukr, vanilínový cukr, vychladlou čokoládu, 2 vejce a 4 žloutky. Přidáme promíchanou mouku s práškem do pečiva, kakaem a vyšleháme hladkou hmotu. Z bílků ušleháme sníh  a metličkou přimícháme cukr. Sníh opatrně přimícháme do těsta. Pečeme v dortové formě o průměru 22 cm. Dno vyložíme pečícím papírem. Pečeme asi 45 minut při teplotě 180 stupňů.

Dortový korpus vyjmeme z trouby, necháme vychladnout a pak prokrojíme. Marmeládu dobře nahřejeme, 2/3 množství potřeme spodní díl a přiklopíme horním dílem. Okraje korpusu a horní díl potřeme tenkou vrstvou zbylé marmelády. Celý povrch polijeme čokoládovou polevou.

 

 

Brněnský dort

Upeče se kakaový korpus ze 3 vajec a 2 roládové pláty, jeden světlý a 1 tmavý.

Rolády natřeme tence krémem a nesvinuté je nakrájíme na proužky asi 1,5 cm.

Kulatý korpus prořízneme, natřeme krémem. Doprostřed postavíme ruličku ze světlé rolády, obtočíme ji tmavou, tu zase světlou a takto pokračujeme až k okraji dortu (délka proužků pak nestačí, musíme je nadstavovat, ale to pak není vidět). Z rolád vytvoříme ještě jednu vrstvu, ale začínáme tentokrát tmavou roládou, takže nad světlým je tmavý proužek a naopak. Přiklopíme horní vrstvou kulatého korpusu a necháme ztuhnout. Na řezu je pak efektní šachovnice.

 

 

 

 

Komentáře

Přehled komentářů

SUPER

(kryska, 5. 2. 2009 15:12)

díky za nápady, které ozvláštní pečení!

A vůbec děkuju za celý tenhle web - je plý prima nápadů a skvělých tipů.

pro kaka

(al.do, 13. 7. 2008 16:52)

:-))) nepochybně to je hnus, peču podle těchto receptů všechny dorty a je o ně tolik zájemců především proto, že jsou tak hnusné :-)))

nevim

(kaka, 16. 6. 2008 16:40)

to msí bejt hnus

DORTÍKY

(Alena, 11. 6. 2008 12:26)

Dělala jsem Žufánkový i Brněnský dort a vypadaly krásně.Děkuji za nápady

Dorty

(Andrea - www.zrcadleni.estranky.cz, 8. 12. 2007 16:11)

Zatím koukám co tu máš - zatím tu vypadá dobře všechno.